Źródło: Dziennik Nowosądecki, 15 lutego 2005

Wchodzę w tygodnik

Rozmowa z dr Krzysztofem Pawłowskim, rektorem Wyższej Szkoły Biznesu - National Louis University

  - Tygodnik "Przekrój" podał informację, że znany biznesmen Janusz Palikot, przy wsparciu m. in. WSB-NLU, przygotowuje nowy, opiniotwórczy tygodnik. Jaki będzie w tym pański udział?

  - Mój udział w przedsięwzięciu Palikota jest czysto biznesowy. Po prostu wierzę, że to się uda. Ufam w jego instynkt biznesowy, który dotąd go nie zawiódł, dlatego wchodzę w ten projekt. Wyższa Szkoła Biznesu wniosła już swój wkład finansowy w tygodnik.

  - Palikot powiedział w "Przekroju", że ma to być pismo rzetelne i "wolne od afer". Co to oznacza?

  - Że nowy tygodnik będzie pismem opiniotwórczym, raczej wolnym od polityki, za to szerzej i głębiej poruszającym ważne tematy. Nie będzie czytelnikowi podawał informacyjnej papki, jak inne tego typu publikacje.

  - Na rynku tygodników jest już dość ciasno. Mamy "Przekrój", Wprost", "Newsweek", "Politykę". Sądzi Pan, że jest jeszcze miejsce na kolejny tytuł?

  - Myślę, że jest. Nasz tygodnik będzie nieco podobny do "Polityki", ale w przeciwieństwie do niej zdecydowanie apolityczny. Tygodnik "Polityka" jest gazetą generalnie dla starszych ludzi. Nowy tygodnik będzie dla młodszego czytelnika.

  - Pisywał Pan swego czasu felietony do tygodnika "Nasze Strony". Czy również w nowym tytule będzie można przeczytać pańskie artykuły?

  - Nie mówię zdecydowanie "nie", ale mam niewiele czasu na pisanie, więc nie wiążę z nowym tygodnikiem nadziei na rozwijanie tego rodzaju aktywności. Starcza mi jedynie czasu na jedną miesięcznie publikację w Home&Market.

  Rozmawiała Monika Kowalczyk

  Tygodnik Janusza Palikota, właściciela lubelskiego Polmosu oraz grupy polskich biznesmenów, ma się ukazać za kilka miesięcy. Jego wprowadzeniem na rynek zajmuje się założona przez Palikota spółka Ozon Media. W gronie biznesmenów, którzy zgodzili się współfinansować przedsięwzięcie, są: Grzegorz Pindur IDS Scheer, Krzysztof Januszkiewicz Impol, Joanna Drzymała Inter Groclin, Tomasz Szpikowski Work Service, Tomasz Misiak i Krzysztof Pawłowski. Współpracy odmówił Roman Kluska.
o mnie | kontakt | okiem przedsiębiorcy | w prasie | relacje z absolwentami | niezwykły album | wywiady
Krzysztof Pawlowski 2007 © Wszystkie prawa zastrzeżone